Blijf op de hoogte
Geekster nieuwsbrief

Inschrijven

Amphibian interview: alles is kikker in deze RPG!

Op het eerste gezicht lijkt Amphibian een schattige RPG in de stijl van de oudere Final Fantasy’s of Fire Emblems. Niets is minder waar, want het spel blijkt veel meer inhoud en diepte te gaan hebben. Althans volgens de info die we rechtstreeks kregen van de Creative Director, Greg Alexandropoulos, die wat tijd kon vrijmaken om ons tekst en uitleg te geven. De trailer met de bekendmaking van het spel was net de dag voordien publiek gemaakt, dus veel hebben we van het spel zelf nog niet gezien, maar wat we hoorden, wekte meteen interesse. Hier is ons verslag.

De basis is simpel: je gaat er met een team van kikkers op uit om je vijver te redden. Een droogte bedreigt die thuishaven namelijk en het is steeds lastiger voor iedereen om samen te leven. De padden en de kikkers hadden al langer onenigheden over de beschikbare middelen – en de vijver – en op een bepaald moment vielen de padden aan. De kikkers moeten dus wel op zoek naar een oplossing, en snel. Er komt puzzelen bij kijken en af en toe wat platforming tijdens het exploreren. Maar een vijver redden, dat doe je niet alleen!

Kikkers met een eigen vechtstijl

Er zullen uiteindelijk zo’n ±20 kikkers te spelen zijn, die elk hun eigen klasse hebben. “Het is geïnspireerd door Fire Emblem, veel meer dan door Final Fantasy,” zegt Greg, die verwijst naar de Gameboy Advance Fire Emblem-games. Dit wil zeggen dat de verschillende kikkers een klasse hebben en die niet veranderen, maar wel de keuze hebben om één van twee richtingen op te gaan in de specialisatie. “Neem bijvoorbeeld de boogschutter”, geeft Greg ons een voorbeeld. “Die kan zich specialiseren in schieten en een sniper worden, of de magische kant opgaan.” En op die manier heeft elke klasse wel zijn eigen unieke manier van spelen.

Ontmoet het team

Een goed team samenstellen is belangrijk. Je hebt een actief team van vier kikkers, en dan twee die je kunt wisselen wanneer nodig. “Ik wil niets spoilen, maar zes, en dan af en toe meer of minder afhankelijk van het verhaal,” vermeldt Greg nog snel. Het verhaal zal dus invloed hebben op je team en de samenstellingen daarvan.

Het vechten verloopt turn-based, met de klassieke nummers die verschijnen met hoeveel schade iets doet. Er is ook magie, die erg ‘gegrond’ is, en zich verankert in de natuur en omgeving. Geen high fantasy dus, maar dicht bij de leefwereld van de kikkers. Je team krijgt growth-rates zoals dat in de Fire Emblem-spellen ook gaat, met een vaardigheid die een aantal procent omhoog gaat. Min-Maxen is dus absoluut toegestaan.

amphibian
Amphibian © JarCorp Interactive

Een donker en diep menselijk verhaal

We dachten bij het zien van de schattige kikker-pixelart dat het een gemakkelijk verteerbaar verhaal zou worden, maar niets is minder waar. Greg corrigeert al snel: “Het verhaal gaat donker en ‘realistisch’ zijn, en ondanks dat het kikkers zijn, heel verbonden aan de menselijke belevenis.” Dat wil niet zeggen dat er geen ruimte is voor frivoliteiten. Zo heet iedere held ‘Kikker’ in verschillende talen. Gren voor Grenouille bijvoorbeeld.

Maar ook het stemacteerwerk heeft een eigen verhaal. “We wilden wel dat de kikkers spreken, maar het past niet om ze gewone taal te laten gebruiken. Dus ik belde een groep stemacteurs op die ik ken om in de plaats van woorden, ribbits te doen.” En dus, nu zijn alle kikkers welbespraakt in ribbit, kwaak enzovoort.

Exploreren is erg belangrijk, want het is daar dat je alles vindt om je team sterker te maken. “Er is geen geld en alles wat je nodig hebt, kun je vinden door op ontdekking te gaan.” Greg verduidelijkt nog: “Geen outfits maar enkel nuttige dingen.” Geen geld, maar ook geen extra missies. “Het verhaal is gewichtig en stuurt aan op urgentie, dus we houden het strak zonder zijmissies, want het lijkt vreemd om ondertussen wat anders te gaan doen.” Dit zijn kikkers met een missie dus. Het spel heeft op die manier de extra vulling van een JRPG en blijft bij een behapbare 10 tot 15 uur speeltijd. “We proberen geen grinding in het spel te steken; in de plaats daarvan focus je op het verhaal.” En dat is een interessante keuze in dit genre.

Amphibian © JarCorp Interactive

Pixelart maar dan anders

De pixelart ziet er erg kleurrijk en mooi uit, toch van wat we al hebben kunnen zien van het spel. “We noemen het Super2D,” zegt Greg al lachend, “het heeft een 3D-basis waardoor we veel meer met de pixelart kunnen doen.” Spellen zoals Hades 2 zijn recent ook die weg opgegaan. Dat is uiteraard geen pixelart, maar de overgang van 2D naar een 3D-basis komt met veel voordelen, zoals verlichting en schaduwen.

Wanneer we het hebben over muziek, komt er heel wat los bij Greg. “Ik ben eigenlijk artiest, muzikant, en het is mijn band die de muziek voor het spel speelt. Een echte band geeft het rauwere geluid ook.” Western Education, zo heet de band, brengt pop-rock van de jaren 2000, en in dit geval RPG-muziek. “De muziek moet je meenemen, en je moet willen meezingen,” aldus Greg. Of dat dan een geslaagde mix wordt, zullen we in de demo moeten ervaren.

amphibian
Amphibian © JarCorp Interactive

Frog accurate!

Het thema van het spel is duidelijk. Maar het is in alles trouw aan die basis. Zo zijn de religies in het spel gebaseerd op goden of religieuze entiteiten die wij kennen. Dit zijn bijvoorbeeld Hecate van het Griekse pandemonium of Heqet, de Egyptische godin van (weder)geboorte. Maar ook andere aspecten van het spel houden daaraan vast. Zo zijn de vijanden in het spel ook vijanden van kikkers in het echte leven.

En waar komt die liefde voor kikkers vandaan? “Toen ik jong was, speelde ik spellen zoals Breath of Fire, waarin je kikkers op twee benen tegenkwam die enorm verscheiden waren. Maar in veel spellen en literatuur is het maar één kikker (denk aan Chronotrigger). Er is nog geen echte kikkerwereld.”

Eentje om naar uit te kijken?

Eind dit jaar komt er een demo uit waar we gretig naar uitkijken. We hopen daarin de gameplay en ook een idee van het verhaal te kunnen krijgen. We laten het jullie weten wanneer die demo beschikbaar is. Het volledige spel zou ergens volgend jaar moeten uitkomen in 9 talen. Dat zal op pc (Windows, Linux en Mac), Xbox Series X|S, PlayStation 5 en Nintendo Switch zijn.

Meer weten? Hier is de officiële Amphibian-website.

Een overzichtje van al onze Gamescom 2026-ervaringen vind je hier.

Total
0
Shares
Gerelateerde artikels