Blijf op de hoogte
Geekster nieuwsbrief

Inschrijven

good girl's guide season 2

A Good Girl’s Guide to Murder seizoen 2 review: diepgaander mysterie

In het tweede seizoen van A Good Girl’s Guide to Murder gaan Pip en haar omgeving om met de nasleep van haar eerste moordonderzoek. De serie is daardoor even spannend, maar nog iets diepgaander dan in het eerste seizoen.

Afleveringen gezien: 6/6

Nasleep

Een paar maanden nadat Pip (Emma Myers, Wednesday) de moord oploste van oud-klasgenote Andie Bell leeft het dorpje Little Kilton toe naar het proces van Max Hastings (Henry Ashton). Hij verkrachtte meisjes met de drugs die Andie hem verkocht, alleen zijn er geen harde bewijzen tegen hem behalve getuigenissen. Woord tegen woord.

Een van die getuigen is Jamie (Eden Hambelton Davies), de oudere broer van Pips vriend Connor. Maar enkele dagen voor het proces verdwijnt Jamie spoorloos. De politie gelooft niet dat het onrustwekkend is, en dus vraagt Connor aan Pip om zijn broer te vinden. A Good Girl’s Guide to Murder is dus nog altijd een misdaadmysterie, maar legt met deze aanknoping bij het eerste seizoen ook nog meer de nadruk op de personages. Ze moeten allemaal omgaan met de nasleep van de eerste zaak.

good girl's guide 2
© Netflix

Bovenmenselijk

Cara (Asha Banks) heeft het vanzelfsprekend moeilijk met de veroordeling van haar vader en staat er nu zo goed als alleen voor. Haar vrienden hebben haar niet laten vallen, maar toch is het voor hen ook moeilijk om haar te helpen. Ravi probeert verder te gaan met zijn leven nu de positieve waarheid over zijn broer bekend is, maar dat laat niet iedereen zomaar gebeuren. Hij en Pip verklaarden dan wel hun gevoelens voor elkaar vorig seizoen, maar nu zweven ze ergens tussen vrienden en meer. Pip zelf probeert wat haar overkwam ook weg te duwen. Ook aan Max en zijn omgeving wordt meer tijd besteed. In de aanloop naar het proces proberen hij en zijn welgesteld gezin het proces in hun voordeel te laten verlopen.

Het mysterie zit grotendeels ook weer goed in elkaar.

Dat alles maakt de serie nog iets diepgaander en meeslepender dan het eerste seizoen. Het mysterie zit grotendeels ook weer goed in elkaar. (Al blijf je je wel de vraag stellen waarom de politie een tiener laat begaan.) Pip heeft geen bovenmenselijke vaardigheden, maar is vooral opmerkzaam en goed in verbanden leggen. Ze heeft ook meer hulp nodig dan in het eerste seizoen, wat er meer een ensembleserie van maakt. Dat houdt het geloofwaardig en de suspension of belief doenbaar. Op het einde van het seizoen worden er misschien iets te veel ondoordachte keuzes gemaakt, maar dat schrijven we dan wel toe aan jeugdige onbezonnenheid.

Verder blijft de jonge cast heel boeiend om naar te kijken. Het Engelse accent van de Amerikaanse Emma Myers blijft indrukwekkend, en ze draagt de serie nog altijd zonder moeite. Maar vooral ook Henry Ashton maakt indruk nu de lagen van Max Hastings ontleed worden. Het is jammer dat Matthew Baynton niet terugkeert als de vader van Cara zodat haar verhaallijn nog iets meer uitgediept kon worden. Anna Maxwell-Martin mocht ook nog iets meer aan bod komen als de moeder van Pip, aangezien de twee een nog altijd eerder stroeve band hebben. Het is natuurlijk niet makkelijk om dat alles te balanceren op amper zes afleveringen. Eigenlijk had dit seizoen dus langer mogen zijn. Maar ondertussen bevestigden Netflix en de BBC dat er een derde, laatste seizoen komt. Misschien is daar dan wel ruimte voor? Wij zullen alvast weer paraat zijn.

A Good Girl’s Guide to Murder is nu te zien op Netflix.

Spannend weerzien

Spannend weerzien
7 10 0 1
A Good Girl’s Guide to Murder is terug met een meeslepend seizoen dat voortbouwt op het eerste en zo ook de bestaande personages uitdiept. Het mysterie is anders maar goed opgebouwd en verveelt nooit. Meer kunnen we van een tweede seizoen niet verwachten. Op naar het volgende!
A Good Girl’s Guide to Murder is terug met een meeslepend seizoen dat voortbouwt op het eerste en zo ook de bestaande personages uitdiept. Het mysterie is anders maar goed opgebouwd en verveelt nooit. Meer kunnen we van een tweede seizoen niet verwachten. Op naar het volgende!
7/10
Score

Raak

  • Emma Myers neemt de jonge cast mee op sleeptouw
  • Mysterie boeit opnieuw
  • Niet zomaar een los tweede seizoen

Braak

  • Balans tussen de verhaallijnen is soms moeilijk met maar zes afleveringen
Total
0
Shares
Gerelateerde artikels