Blijf op de hoogte
Geekster nieuwsbrief

Inschrijven

Remain Calm review: klein, creepy en bijzonder grappig

Soms heb je geen twee uur nodig om een geweldige horrorfilm te zien. Remain Calm duurt amper dertien minuten, staat gratis op YouTube en heeft in twee dagen tijd al miljoenen kijkers verleid. Dat een kortfilm zo snel zoveel mensen weet te bereiken, zegt al veel over wat je te wachten staat.

Een nachtshift met één dodelijke regel

Het verhaal speelt zich af in een tankstation langs US Route 50, de weg die in de Verenigde Staten bekendstaat als de eenzaamste snelweg van het land. Pauly Shore (Encino Man, Totally Pauly) speelt Matt, die probeert een gesprek aan te knopen met zijn collega Erwin. Die laatste, gespeeld door Nick Swardson (Reno 911, Grandma’s Boy), hangt liever aan zijn smartphone dan dat hij zijn nachtdienst serieus neemt. Het zijn twee clerks die om niets geven, tot de nacht een heel andere wending neemt.

Dan duikt Doug Jones (Hellboy, Shape of Water, Pan’s Labyrinth) op als de Grin Man, een vreemd figuur die hen waarschuwt voor Mr. Frett, een wezen dat jaagt op mensen die stress, angst of paniek uitstralen. De opdracht is even simpel als onmogelijk: blijf kalm en je overleeft. Daar zit meteen de grap en de spanning, want niets maakt een mens zenuwachtiger dan te weten dat zenuwachtig zijn je dood kan worden.

Visueel en technisch: een monster met karakter

Het creature design is echt goed gelukt. Mr. Frett heeft een sterke aanwezigheid in beeld en ziet er geloofwaardig genoeg uit om te blijven hangen. Het effect van een wezen dat daadwerkelijk in de ruimte staat, doet het in dit soort films altijd beter dan een berg digitale trucage, en dat voel je hier. Het ontwerp zegt veel in korte tijd, en dat is precies wat een kortfilm nodig heeft.

Remain Calm
©Blue Eyed Jack Films

Ook het tankstation als locatie is een slimme keuze. Een afgelegen winkel met fel licht in een donkere omgeving geeft Remain Calm meteen een Amerikaanse horrorsfeer, en de beperkte ruimte werkt in het voordeel van de spanning. Wat de scares betreft: helemaal eng is het niet, ik had er iets meer van gehoopt. De momenten die er wel zijn, zijn echter goed uitgevoerd, met een uitstekend gevoel voor timing en een slimme manier om het concept van kalm blijven in spanning om te zetten.

De cast: grappig, ongemakkelijk en onweerstaanbaar

Shore en Swardson zijn zoals altijd een genot om samen te zien. Hun timing zit goed, hun dynamiek voelt natuurlijk aan en de humor is vaak genoeg raak. Dat komt ook door de dialogen: de gesprekken tussen de twee collega’s klinken losjes en alledaags, alsof je hen echt tijdens een trage nachtshift afluistert, en daar zitten meteen veel van de grappigste momenten. Het zijn geen helden in de traditionele zin, maar net daardoor zijn ze zo sympathiek. Je lacht met ze mee en tegelijk hoop je stiekem dat ze het overleven.

Jones is ongelooflijk goed in wat hij doet, en dat merk je in elke scène waarin hij verschijnt.

Doug Jones is simpelweg fantastisch. Hij heeft een natuurlijke creepy-factor waar weinig acteurs aan kunnen tippen, en hij weet precies hoe hij die moet inzetten. Met een strakke grijns en een onheilspellende houding brengt hij de sfeer al aan het kantelen voor het beest zich laat zien. Ook zijn dialogen zijn goed gekozen: ze zijn kort en ongemakkelijk, wat de spanning alleen maar opdrijft. Jones is ongelooflijk goed in wat hij doet, en dat merk je in elke scène waarin hij verschijnt.

Remain Calm is nu te zien op Youtube.

Dit schreeuwt om een langspeelfilm

Dit schreeuwt om een langspeelfilm
7 10 0 1
Remain Calm bewijst dat je met een eenvoudig verhaal, een sterk uitgangspunt en de juiste mensen veel kunt neerzetten in amper dertien minuten. Het is grappig, goed gespeeld en mooi vormgegeven, en wie van horrorkomedie houdt, mag dit zeker niet missen. Eerlijk gezegd verdient het een uitbreiding tot een volwaardige langspeelfilm.
Remain Calm bewijst dat je met een eenvoudig verhaal, een sterk uitgangspunt en de juiste mensen veel kunt neerzetten in amper dertien minuten. Het is grappig, goed gespeeld en mooi vormgegeven, en wie van horrorkomedie houdt, mag dit zeker niet missen. Eerlijk gezegd verdient het een uitbreiding tot een volwaardige langspeelfilm.
7/10
Score

Raak

  • Leuk verhaal
  • Zeer grappig
  • Creepy sfeer
  • Fantastische acteerprestaties

Braak

  • Niet eng genoeg
  • Te kort om te kunnen uitdiepen
Total
0
Shares
Gerelateerde artikels