Wie moet er de Eisner Awards binnenhalen?

0

Wie zich een beetje thuis voelt tussen de striprekken weet dat de Eisner Awards de Oscars van de comic-industrie zijn. We weten wie er genomineerd is, maar wie verdiént het om het standbeeldje mee naar huis te nemen? Wie is het waard om opgenomen te worden in de legendarische lijst winnaars die hen voorgingen?

Het mooie aan de lijst is dat we zowel reeksen terugzien van de grote distributiekanonnen als onafhankelijke reeksen van kleinere uitgeverijen zoals First Second en Avery Hill. Een ode aan deze tijd, waar we keuze te over hebben aan sterke verhalen. Ik heb de lijst bekeken en ik moet zeggen dat de genomineerden het absoluut verdienen om kans te maken. Ik dacht enkel nog Descender van Jeff Lemire te missen, maar gelukkig vond ik die terug bij Best Painter. Grootste verrassing is de nominatie van Unbeatable Squirrel-Girl. Misschien moet ik de reeks toch nog maar eens een kans geven.

Je kan de lijst hier bekijken:

Best Short Story

  • Black Death in America,” van Tom King en John Paul Leon, in Vertigo Quarterly: Black
  • Hand Me Down,” van Kristyna Baczynski, in 24 x 7
  • It’s Going to Be Okay,” van Matthew Inman, in The Oatmeal
  • Killing and Dying,” van Adrian Tomine, in Optic Nerve #14
  • Lion and Mouse,” van R. Sikoryak, in Fable Comics

 

Best Single Issue/One-Shot

  • A Blanket of Butterflies, van Richard Van Camp & Scott B. Henderson
  • I Love This Part, van Tillie Walden
  • Mowgli’s Mirror, van Olivier Schrauwen 
  • Pope Hats #4, van Ethan Rilly 
  • Silver Surfer #11: “Never After”, van Dan SlottMichael Allred 

 

Best Continuing Series

  • Bandette, van Paul TobinColleen Coover
  • Giant Days, van John Allison, Lissa Treiman,Max Sarin
  • Invincible, van Robert Kirkman, Ryan Ottley,Cliff Rathburn 
  • Silver Surfer, van Dan Slott & Michael Allred 
  • Southern Bastards, van Jason Aaron & Jason Latour

 

Best Limited Series

  • Chrononauts, van Mark Millar & Sean Murphy
  • The Fade Out, van Ed Brubaker & Sean Phillips 
  • Lady Killer, van Joëlle Jones & Jamie S. Rich 
  • Minimum Wage: So Many Bad Decisions, van Bob Fingerman
  • The Spire, van Simon Spurrier & Jeff Stokely 

 

Best New Series

  • Bitch Planet,van Kelly Sue DeConnick & Valentine De Landro
  • Harrow County, van Cullen Bunn & Tyler Crook
  • Kaijumax, van Zander Cannon
  • Monstress,van Marjorie Liu & Sana Takeda 
  • Paper Girls,van Brian K. Vaughan & Cliff Chiang
  • The Unbeatable Squirrel Girl, van Ryan North & Erica Henderson

 

Best Writer

  • Jason Aaron, Southern Bastards, Men of Wrath,Doctor Strange, Star Wars, Thor
  • John Allison, Giant Days
  • Ed Brubaker, The Fade Out, Velvet, Criminal Special Edition
  • Marjorie Liu, Monstress
  • G. Willow Wilson, Ms. Marvel

 

Best Writer/Artist

  • Bill Griffith, Invisible Ink: My Mother’s Secret Love Affair with a Famous Cartoonist 
  • Nathan Hale, Nathan Hale’s Hazardous Tales: The Underground Abductor 
  • Sydney Padua, The Thrilling Adventures of Lovelace and Babbage
  • Ed Piskor, Hip-Hop Family Tree, vol. 3
  • Noah Van Sciver, Fante Bukowski, Saint Cole 

 

Best Penciller/Inker or Penciller/Inker Team

  • Michael Allred, Silver Surfer; Art Ops
  • Cliff Chiang, Paper Girls
  • Erica Henderson, Jughead (Archie), Unbeatable Squirrel Girl 
  • Joëlle Jones, Lady Killer Brides of Helheim
  • Nate Powell, March, Book Two

 

Best Painter/Multimedia Artist

  • Federico Bertolucci, Love: The Tiger and Love: The Fox
  • Colleen Coover, Bandette
  • Carita Lupattelli, Izuna
  • Dustin Nguyen, Descender 
  • Tony Sandoval, A Glance Backward

 

Best Cover Artist

  • David Aja, Hawkeye, Karnak, Scarlet Witch 
  • Rafael Albuquerque, Ei8ht (Dark Horse), Huck 
  • Amanda Conner, Harley Quinn
  • Joëlle Jones, Lady Killer, Brides of Helheim 
  • Ed Piskor, Hip-Hop Family Tree

 

Best Coloring

  • Laura Allred, Lady Killer; Silver Surfer ; Art OPS
  • Jordie Bellaire, The Autumnlands, Injection, Plutona, Pretty Deadly, The Surface, They’re Not Like Us, Zero; The X-Files; The Massive; Magneto, Vision
  • Elizabeth Breitwiser, The Fade Out, Criminal Magazine, Outcast, Velvet
  • John Rauch, The Beauty; Batman: Arkham Knight, Earth 2: Society; Runaways
  • Dave Stewart, Abe Sapien, BPRD Hell on Earth, Fight Club 2,Frankenstein Underground, Hellboy in Hell, Hellboy and the BPRD; Sandman: Overture, Twilight Children ,Captain America: White , Space Dumplins

 

Best Lettering

  • Derf Backderf, Trashed
  • Steve Dutro, Blood-C, Midnight Society, Plants vs Zombies 
  • Lucy Knisley, Displacement
  • Troy Little, Hunter S. Thompson’s Fear and Loathing in Las Vegas
  • Kevin McCloskey, We Dig Worms! 

 

Paper Girls verdient het om Best New Series binnen te halen. Brian K. Vaughan weet als geen ander een intrigerend verhaal neer te pennen. Monstress mag dan met Best Writer gaan lopen. Ik denk dat er op dit moment geen enkele andere reeks loopt die op zo’n meesterlijke wijze een wereld opbouwt. Werelden moeten ook gevisualiseerd worden, en daar spant Dustin Nguyen de kroon. Zoals ik al eerder zei, had ik al gehoopt dat hij genomineerd ging zijn; ik gun het hem om te winnen. Voor Best Cover Artist zou ik dan weer gaan voor David Aja. Zijn werk bij Karnak was ronduit fenomenaal!

Maar wie willen jullie graag zien winnen? Laat gerust horen!

Share.

About Author

Davy Delbeke

Kapitein van Geekster sinds het moederschip werd gelanceerd in 2012. Voorliefde voor alles wat met Marvel en Jonathan Hickman te maken heeft. Ja, ik heb Secret Wars al gelezen en ja, die is ongelooflijk geniaal.

Reacties